Jesteśmy artystkami związanymi z kolektywem twórczym Pracownia Wschodnia. Pomysł na A00 powstał w trakcie pracownianych rozmów przy kawie. Jego genezą była chęć posiadania kompletu szachowego, który cechowałaby elegancja, współczesny design i dostępność. Po zbadaniu tego co oferuje rynek, postanowiłyśmy połączyć siły i stworzyć własną propozycję zestawu szachowego. Wykorzystałyśmy do tego nasz background warsztatowy: rzeźbiarski, stolarski - Agnieszka; graficzny, związany z tkaniną / projektowaniem ubioru - Kasia.

 

Nazwa A00 pochodzi od kategorii nieregularnych otwarć szachowych.

 

Zespół A00:

 

Kasia Rysiak 

Projektantka i artystka wizualna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Tkaniny i Ubioru oraz Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie. Prowadziła markę odzieżową Mamapiki. Koordynowała wystawy w Pracowni Duży Pokój, przeprowadziła cykl warsztatów i rezydencji wokół fotografii analogowej pod tytułem Fotony.

Od prawie dekady związana z Pracownią Wschodnią w Warszawie, gdzie działa twórczo na wielu płaszczyznach.

 

Agnieszka Wach

Rzeźbiarka. Pochodzi z Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego, aktualnie żyje i pracuje w Warszawie. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2012). Doktor w zakresie sztuki (2020). Od ukończenia studiów związana zawodowo z macierzystym Wydziałem, współpracuje z dr. hab. Romualdem Woźniakiem w Pracowni Działań Przestrzennych. Od 2015 roku związana z kolektywem twórczym Pracownia Wschodnia. Tworzy interdyscyplinarne projekty. Traktuje rzeźbę jako bazę do eksperymentów przestrzennych i materiałowych. Uczestniczy w wystawach i czasem je aranżuje. Pracuje w zespołach projektowych. Jest autorką i współautorką licznych projektów konkursowych na realizacje w przestrzeni publicznej. 

  1. pl
  2. en
PL    EN
  1. pl
  2. en

gambit królowej