To komplet szachowy o prostej, szlachetniej formie figur i zdecydowanych barwach. Jest to zestaw wykonany przez lokalnych rzemieślników, z użyciem tradycyjnych technik stolarskich, sitodruku, technik introligatorskich i wysokiej jakości materiałów. Figury są wykonane z drewna bukowego i barwione bejcą wodną, a potem zabezpieczane specjalnym dwuwarstwowym organicznym olejem. Tym razem, aby wprowadzić nową jakość materiałową i obniżyć koszt produkcji, zdecydowałyśmy się na wykonanie szachownicy ze sklejki bukowej oraz pudełek na piony metodą oprawy introligatorskiej.

Na planszach i pudełku znajdują się druki, wykonane przez nas własnoręcznie metodą sitodruku. Forma figur szachowych różni się odrobinę w stosunku do kompletu z 2019 roku, jest to wynikiem dostosowania ich kształtu do możliwości prostszej i bardziej wydajnej produkcji.

Ta propozycja jest również limitowaną edycją, tym razem 25 unikalnych kompletów, w dostępniej cenie. Komplet A00 Wulumulu jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Nazwa kompletu (Wulumulu) to jeden z wariantów „otwarcia Dezpreza”, znajdującego się w grupie nietypowych debiutów szachowych, oznaczonych symbolem A00.

 

 

WULUMULU

To klasyczny zestaw szachowy, nawiązujący do modernistycznej stylistyki, w odświeżonej, współczesnej formie. Kształt każdej figury jest wynikiem studium jej ruchu w grze.

 

Ten komplet szachowy powstał z potrzeby powrotu do zrównoważonego wytwarzania i nadania wyższej jakości przedmiotom, którymi się otaczamy. Każdy z zestawów jest wykonywany ręcznie, przez lokalnych rzemieślników, z użyciem tradycyjnych technik stolarskich, sitodruku i wysokiej jakości materiałów. Wykorzystujemy dwa gatunki drewna - czarny dąb i buk. 

 

A00 powstał w 2019 roku z okazji 100-lecia Bauhausu, jako zamknięta edycja 15 kompletów.

 

Nazwa kompletu pochodzi od kategorii “nieregularnego otwarcia szachowego” (A00).

 

 

A00

  1. pl
  2. en
PL    EN
  1. pl
  2. en

designerskie szachy