To komplet szachowy o prostej, szlachetniej formie figur

i zdecydowanych barwach. Jest to zestaw wykonany przez lokalnych rzemieślników, z użyciem tradycyjnych technik stolarskich, sitodruku, technik introligatorskich

i wysokiej jakości materiałów. Figury są wykonane

z drewna bukowego i barwione bejcą wodną, a potem zabezpieczane dwiema warstwami atestowanego, organicznego oleju. Aby wprowadzić nową jakość materiałową szachownica została wykonana ze sklejki bukowej, a pudełko na piony wykończone metodą oprawy introligatorskiej. Na planszach i pudełku znajdują się druki, wykonane przez autorki własnoręcznie metodą sitodruku. Forma figur szachowych różni się odrobinę w stosunku do kompletu A00 z 2019 roku, jest to wynikiem dostosowania ich kształtu do możliwości prostszej i bardziej wydajnej produkcji.

Komplet A00 Wulumulu jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Nazwa kompletu- Wulumulu, to jeden z wariantów „otwarcia Dezpreza”, znajdującego się w grupie nietypowych debiutów szachowych, oznaczonych symbolem A00.

 

Zestaw zaprojektowany przez Kasię Rysiak. Piony i figury zaprojektowane we współpracy z Agnieszką Wach.

WULUMULU

To klasyczny zestaw szachowy, nawiązujący do modernistycznej stylistyki, w odświeżonej, współczesnej formie. Kształt każdej figury jest wynikiem studium jej ruchu w grze.

 

Ten komplet szachowy powstał z potrzeby powrotu do zrównoważonego wytwarzania i nadania wyższej jakości przedmiotom, którymi się otaczamy. Każdy z zestawów jest wykonywany ręcznie, przez lokalnych rzemieślników, z użyciem tradycyjnych technik stolarskich, sitodruku i wysokiej jakości materiałów. Wykorzystujemy dwa gatunki drewna - czarny dąb i buk. 

 

A00 powstał w 2019 roku z okazji 100-lecia Bauhausu, jako zamknięta edycja 15 kompletów.

 

Nazwa kompletu pochodzi od kategorii “nieregularnego otwarcia szachowego” (A00).

 

Zestaw zaprojektowany przez Kasię Rysiak i Agnieszkę Wach.

 

Realizacja:

Agnieszka Wach- figury szachowe,

Kasia Rysiak- tkanina i druki,

Kuba Omalecki- prace stolarskie,

Łukasz Zembaty- sitodruk na drewnie.

 

 

A00

  1. pl
  2. en
PL    EN
  1. pl
  2. en

designerskie szachy

Wulumulu Black jest odpowiedzią na rynkową potrzebę zestawu szachowego o klasycznej kolorystyce. Figury

i piony wykonane są z drewna bukowego. Szachownica wykonana jest z wysokiej jakości szkutniczej, sklejki bukowej. Pudełko na piony wykończone jest płótnem introligatorskim. Bierki barwione są bejcą wodną,

a następnie zabezpieczone dwiema warstwami atestowanego oleju organicznego. Na szachownicy znajduje się autorski wzór, który został naniesiony techniką sitodruku. Piony zostały wyfrezowane przez stolarza specjalizującego się w zabawkach montessori oraz galanterii drewnianej. Barwienie, olejowanie, polerowanie pionów, sitodruk oraz prace introligatorskie wykonywane są przez samą autorkę projektu Kasię Rysiak. Komplety przygotowywane są po przyjęciu zamówienia. Produkcja jest niskonakładowa, rzemieślnicza i lokalna.

 

Nazwa kompletu- Wulumulu, to jeden z wariantów „otwarcia Dezpreza”, znajdującego się w grupie nietypowych debiutów szachowych, oznaczonych symbolem A00.

 

Zestaw zaprojektowany przez Kasię Rysiak, piony i figury zaprojektowane we współpracy z Agnieszką Wach.

 

 

WULUMULU BLACK